Ekrany LED jako sposób na informowanie o poziomie zanieczyszczeń powietrza

Ekrany LED jako sposób na informowanie o poziomie zanieczyszczeń powietrza

Zanieczyszczenie powietrza to zmora naszych czasów. Niestety, duży postęp cywilizacyjny przyniósł ze sobą również wiele złego. Coraz więcej miast w Polsce i na świecie podejmuje walkę z zanieczyszczeniem powietrza, a ich mieszkańcy szukają sposobów na jego oczyszczenie przynajmniej w swoich mieszkaniach i domach. Kluczowe jest jednak informowanie lokalnej społeczności o tym, jaki stan ma powietrze danego dnia. W tej roli świetnie sprawdzają się ekrany LED.

Zanieczyszczone powietrze – co robić?

Chociaż problem smogu jest wszystkim dobrze znany, nie wszyscy wiedzą, jak zachowywać się w dni, gdy zanieczyszczenie przekracza dopuszczalne normy. W tym czasie niewskazane jest między innymi wietrzenie mieszkania, ani przebywanie na zewnątrz. Pozostając w domu, można chociaż częściowo uniknąć wnikania szkodliwych substancji do płuc. Dobrym pomysłem jest też uruchomienie oczyszczacza powietrza, jeśli się takim dysponuje w swoim domu lub biurze.

Czytelne wskazówki na ekranie LED

W czym mogą pomóc ekrany LED? Przede wszystkim rozmieszczone w miejscach o dużym natężeniu ruchu mogą informować mieszkańców miasta o zagrożeniu smogowym. Informacje wyświetlane w technologii LED rzucają się w oczy, poza tym są wyraźne i czytelne. W zależności od rodzaju ekranu można wyświetlać też na nich różnego rodzaju infografiki.

Ekrany LED mogą też przysłużyć się edukacji mieszkańców i instruować ich, jak powinni się zachować, gdy powietrze staje się wyjątkowo zanieczyszczone. Szczególnie starsze pokolenie uważa, że wyjście na spacer jest zawsze zdrowszym rozwiązaniem, niż pozostanie w domu – warto więc przypominać seniorom, że niestety nie jest to prawdą. Ekran może też przekazywać prognozy dotyczące zanieczyszczenia powietrza na najbliższe dni, by okoliczny mieszkańcy wiedzieli, jak zaplanować swój czas.

Wyświetlanie informacji o zanieczyszczeniu powietrza na dobrze widocznych ekranach LED często motywuje też władze miasta, firmy, jak i mieszkańców do podejmowania działań antysmogowych. Spadające wskaźniki zanieczyszczeń z kolei stanowią dla wszystkich wspaniałą nagrodę za włożony wysiłek.

Komentarze

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na ich używanie.