Sprzedaż phone+48 792 933 368 Dział techniczny phone+48 793 933 368 maile-mail: biuro@ecoled.info.pl

Zastosowanie oznakowania LED w branży parkingowej

Zastosowanie oznakowania LED w branży parkingowej

Parking to miejsce, które powinno wyróżniać się przede wszystkim bezpieczeństwem, a także wygodą użytkowania. Jednym z ważniejszych elementów, które powinny się tam znaleźć, jest oświetlenie i oznakowanie, które jest istotne nie tylko w kontekście kierowców czy pasażerów, ale również pieszych. Podczas wyboru odpowiednich elementów na parking duże znaczenie ma również wydajność energetyczna konkretnego rozwiązania. Właśnie dlatego na wielu parkingach możemy znaleźć oświetlenie i oznakowanie LED. Do czego jest tam wykorzystywane i jakie są jego zalety?

Do czego oznakowanie LED jest wykorzystywane na parkingach? 

Aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę korzystania z parkingów, często stosowane jest na nich oświetlenie LED, które jest mocne, dzięki czemu zapewnia odpowiednie warunki do korzystania z tej przestrzeni. Przemysłowe lampy LED generują duży strumień świetlny przy małym poborze energii. Oprócz tego na parkingach często możemy znaleźć również ekrany LED. Informacje, które są na nich wyświetlane, zależą od parkingu, na którym są zastosowane. Jednak najczęściej są to:

  • tablice, które informują o liczbie dostępnych miejsc w danej części lub na całym parkingu,
  • tablice, które wskazują kierunek, w którym należy jechać, aby zaparkować (dysponują wolnymi miejscami),
  • prezentują nazwę czy lokalizację parkingu,
  • prezentują treści reklamowe.

Z uwagi na to, że na tablicach diodowych może znaleźć się wiele różnych informacji, znajdują zastosowanie między innymi na parkingach znajdujących się w galeriach handlowych, miejskich czy przy budynkach użyteczności publicznej.

Jakie są zalety zastosowania oznakowania LED na parkingach? 

Możemy wyróżnić wiele zalet, które płyną z zastosowania tablic diodowych LED na parkingach. To przede wszystkim energooszczędność – dzięki nim można niewielkim kosztem przekazywać ważne informacje dla użytkowników parkingów, a także umieszczać reklamy. Należy również podkreślić, że takie lampy są trwałe i odporne na uszkodzenia, w związku z czym wyróżniają się długą żywotnością, a co za tym idzie – nie wymagają częstych wymian ani konserwacji. Oprócz tego treści, które są na nich wyświetlane, są bardzo wyraźne, a w razie potrzeby można je zmieniać w dowolnym momencie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl