Sprzedaż phone+48 792 933 368 Dział techniczny phone+48 793 933 368 maile-mail: biuro@ecoled.info.pl

Technologia LED w zegarach i licznikach

Technologia LED w zegarach i licznikach

Technologia LED wcale nie jest nowością. Jej historia przekroczyła już bowiem 100 lat, choć idea opracowana w latach 20. XX wieku urealniła się i została zastosowana na szerszą skalę dopiero w latach 60. Na czym dokładnie ona polega i dlaczego dziś tak naprawdę nie ma sobie równych?

Jak działa technologia LED?

LED (ang. Light Emitting Diode) to skrót określający półprzewodnikowe przyrządy. Działają one dzięki elektroluminescencji, czyli zdolności substancji do emitowania światła w momencie, gdy płynie przez nie prąd. Technologia ta upowszechniła się przede wszystkim dzięki żarówkom LED, które mogą pracować aż 50 tys. godzin, przy czym w przypadku klasycznych jest to nieco ponad tysiąc godzin nieprzerwanego działania.

Technologia LED ma również szereg innych zalet. Jedną z nich jest to, że nawet jeśli pojedyncza dioda ulegnie awarii, urządzenie wcale nie przestaje działać. Zaletą jest również odporność na wstrząsy oraz uderzenia. Ze względu na te ostatnie cechy, technologia LED znajduje zastosowanie m.in. przy produkcji wyświetlaczy tras dla transportu. Dzięki temu są one trwałe i nie psują się nawet po wieloletnim użytkowaniu przy nie zawsze równych drogach.

Technologia LED w zegarkach

Technologia LED znajduje zastosowanie również w przypadku zegarków. Dzięki niej w sposób równomierny oświetlana jest tarcza takiego urządzenia, do czego wykorzystuje się diody albo ledowe panele umieszczane pod tarczą. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste, godziny można bowiem odczytywać również w ciemności. Dzięki temu akcesoria te są jeszcze bardziej uniwersalne i praktyczne w użytkowaniu.

Technologia LED w licznikach

LED-y stosuje się również w licznikach. Mogą być one zintegrowane z zewnętrznymi źródłami informacji, w tym z czujnikami, przyciskami oraz bazami danych. Mogą też samodzielnie wykonywać obliczenia zgodnie z wprowadzonymi danymi, przy czym wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie będzie zastosowany taki licznik.

Przy takich licznikach umieszczanych na zewnątrz muszą być one odpowiednio zabezpieczone przed warunkami pogodowymi i właśnie takie wersje dla Państwa opracowujemy.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem wyświetlaczy elektronicznych w technologii LED, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasza gama produktowa jest naprawdę szeroka i chętnie pomożemy Państwu dobrać najlepsze i najtrwalsze rozwiązania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl