Sprzedaż phone+48 792 933 368 Dział techniczny phone+48 793 933 368 maile-mail: biuro@ecoled.info.pl

Tablice przemysłowe LED - do czego są wykorzystywane?

Tablice przemysłowe LED - do czego są wykorzystywane?

Tablice LED od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Tego rodzaju wyświetlacze są najczęściej wykorzystywane w branży reklamowej i promocyjnej. Pierwsze wyświetlane na ulicach w ten sposób reklamy budziły ogromne zainteresowanie i stanowiły efektywny wabik na klientów. Co ciekawe, mimo upływu czasu ta forma promocji nadal okazuje się skuteczna. Mianowicie eksplozja kolorów oraz migających świateł zwraca uwagę przechodniów, zwiększając szanse danego przedsiębiorcy na dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów, którzy podczas spaceru lub jazdy samochodem zwrócą uwagę na dobrze wyeksponowany na tle tradycyjnych billboardów i plakatów przekaz reklamowy. Na rynku znaleźć można różnego rodzaju nośniki reklamy LED, od dużych telebimów po mniejsze tablice diodowe.

Gdzie znajdują zastosowanie tablice LED?

Tablice LED są uznawane za jedną z najskuteczniejszych form reklamy. Dzięki podświetlanym na tablicy informacjom treści są doskonale widoczne zarówno z bliska, jak i z daleka, dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, że jego reklama zostanie dostrzeżona przez potencjalnych klientów. Ponadto dużą zaletą wyświetlaczy jest atrakcyjna forma przekazu, na którą składa się możliwość wykorzystywania różnorodnych wymiarów i stylów czcionek oraz efektów graficznych dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych przy jednocześnie wysokiej jakości przekazu, co pozwala na  kreatywne zaprezentowanie usług lub produktów danej marki. Dostępne w naszej ofercie panele reklamowe LED w zależności od oczekiwań reklamodawców mogą wyświetlać zdjęcia, teksty i filmiki promocyjne oraz animacje 2D lub 3D.

Poza szerokim zastosowaniem w reklamie tablice LED pełnią również funkcje informacyjne. Wykorzystywane jako interakcyjne szyldy sklepowe ułatwiają klientom dotarcie do konkretnych placówek oraz dostarczają informacje np. o czekających na nich rabatach. Ich potencjał wykorzystywany jest także w kinach, na dworcach oraz na przystankach. Wykorzystanie tego rodzaju wyświetlaczy do przekazywania informacji sprawia, że treści są bardziej czytelne oraz niezależnie od pory dobrze widoczne. Ponadto, ustawione na odpowiedniej wysokości ułatwiają szybkie zapoznanie się z treściami bez konieczności korzystania z niewielkich wydrukowanych rozkładów jazdy czy nietrwałych nośników, które szybko ulegają zniszczeniu wskutek aktów wandalizmu lub poprzez wpływ warunków atmosferycznych.

Jakie zastosowania mają tablice przemysłowe LED?

Oprócz tego tablice LED mogą być wykorzystywane w punktach usługowych, handlowych i gastronomicznych. Są niezbędne również w przychodniach, obiektach użyteczności publicznej oraz wszystkich miejscach, w których obowiązują kolejki, ułatwiając tym samym zachowanie odpowiedniej kolejności wśród pacjentów i interesantów. Ponadto wyświetlacze LED znajdują też zastosowanie na wszelkiego rodzaju eventach. Przykładowo telebimy wykorzystywane są do udostępniania publiczności obrazów rozgrywających się na scenie, z kolei tablice diodowe informują o sponsorach imprezy. Tablice LED używane są też do wyświetlania wyników podczas rozgrywek sportowych.

Tablice przemysłowe LED mogą być z kolei używane w transporcie np. do oświetlania tirów. Duże znaczenie mają również w zakładach przemysłowych, gdzie stosowane są w celach wizualizacji procesów przemysłowych np. jako liczniki towarów, zegary czy oznaczenia procesów logistycznych. Stosowane są także jako sygnalizatory ostrzegawcze i zarządzające ruchem specjalistycznych pojazdów takich jak np. wózki widłowe. Dzięki umieszczeniu takich wyświetlaczy w halach produkcyjnych pracownicy mogą stale kontrolować różne paramenty przeprowadzanych procesów oraz w każdej chwili mają dostęp do wydawanych przez kierownictwo komunikatów, w tym np. treści alarmowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl