Sprzedaż phone+48 792 933 368 Dział techniczny phone+48 793 933 368 maile-mail: biuro@ecoled.info.pl

Tablice LED jako rozwiązanie dla tirów

Tablice LED jako rozwiązanie dla tirów

Tablice LED to zewnętrzne formy reklamy, które coraz częściej można spotkać w przestrzeni publicznej. Jakie są ich właściwości i dlaczego doskonale nadają się do… tirów? Dowiesz się, czytając nasz wpis!

Czym charakteryzują się tablice LED?

Tablice LED swoje działanie opierają na specjalnych diodach. Dzięki nim możliwe jest stworzenie podświetlenia o dowolnej barwie. Nie wymagają wysokiego napięcia i mogą nieprzerwanie działać przez 50 tysięcy godzin, w temperaturach od – 30 do + 85°C. Odporne na wibracje są efektowne i generują duże ilości światła. Diody można ułożyć:

  • równolegle do podświetlanej powierzchni,
  • na krańcach tablicy.

W drugim wypadku potrzebne będą elementy prowadzące światło do środka wyświetlacza. Montując diody równolegle do podświetlanej powierzchni uzyskać można równomiernie podświetlony obraz. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest możliwość dynamicznego sterowania podświetleniem różnych obszarów ekranu. Druga opcja z kolei powoduje mniejsze zużycie energii.

Dlaczego tablice LED są idealne dla TIRów?

Kolorowe tablice LED są doskonałym rozwiązaniem dla TIRów z wielu powodów. Przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo kierowcy na drodze, znaczne poprawiając widoczność auta, nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak śnieg czy deszcz. Przyciągają uwagę już z dużej odległości, a dzięki swojej odporności na niskie temperatury mogą być montowane na zewnątrz auta. Ponadto umożliwiają identyfikację kierowcy, wyświetlając jego imię na tablicy. Usprawnia to komunikację i pozwala kierowcom z tej samej firmy na szybkie rozpoznawanie się.

Gdzie jeszcze wykorzystuje się tablice LED?

Ze względu na swoje unikatowe właściwości, tablice LED są stosowane przede wszystkim w reklamie. Kolorowe dekoracje i migacze świetlne przyciągną uwagę potencjalnych klientów dużo skuteczniej, aniżeli zwykłe plakaty. Można je montować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz rozmaitych obiektów użyteczności publicznej czy w siedzibach firm.

Tablice LED to zatem doskonałe gadżety, które sprawdzą się w różnego rodzaju sytuacjach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl