Sprzedaż phone+48 792 933 368 Dział techniczny phone+48 793 933 368 maile-mail: biuro@ecoled.info.pl

Jak działają wyświetlacze autobusowe?

Jak działają wyświetlacze autobusowe?

Jeżdżąc środkami komunikacji miejskiej, nie sposób nie zauważyć, jak ważną rolę odgrywają w nich nowoczesne wyświetlacze LED. Są to tablice znajdujące się z przodu pojazdu, których zadaniem jest informowanie pasażerów o kierunku jazdy oraz numerze linii. Zastąpiły one swoje stare kartonowe odpowiedniki, które były wyraźne, ale ich modyfikacja była możliwa tylko w formie wymiany całej tablicy informacyjnej na inną. Nowoczesne tablice kierunkowe LED są nie tylko wyraźne, ale także można wprowadzać na nich zmiany niemal na bieżąco. Jak działają? Dowiecie się z dzisiejszego wpisu!

Charakterystyka wyświetlaczy autobusowych


Wyświetlacze autobusowe są przede wszystkim czytelne i wyraźne. Tekst na nich wyświetlany jest utrzymany w jeden barwie, która zdecydowanie odcina się od czarnego tła, dzięki czemu każdy pasażer może bez problemu odczytać zawarte na tablicy informacje nawet z daleka. Można na nich wyświetlać różne informacje, np.: numer linii, trasę, aktualną datę i godzinę, temperaturę powietrza albo interesujące dla podróżnych informacje. Jest zbudowany tak, aby mógł pracować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Zaletą wyświetlacza jest wysoka rozdzielczość, co przekłada się bezpośrednio na jakość wyświetlanych treści. Można na nich wyświetlać nawet cztery linijki tekstu. Kiedy chcemy, aby tekst się zmienił, możemy wykorzystać jeden z kilku efektów graficznych (np. przejazd informacji z różnych stron, obracanie tekstu czy jego nachodzenie).


Jak działa wyświetlacz autobusowy?


Treść, którą wyświetlamy na takim wyświetlaczu, można w każdej chwili zmieniać, przy pomocy stworzonej specjalnie w tym celu aplikacji działającej na komputerach z systemem Windows. Do każdego ekranu dołączona jest w zestawie płyta z aplikacją służącą do zarządzania wyświetlaną treścią. 


Funkcje wyświetlacza autobusowego:


• Można wyświetlać na nim tekst,
• tekst może przesuwać się z dowolną prędkością,
• wybieramy sposób graficznej zmiany informacji (przejazdy treści, migotanie, laser, żaluzja),
• można wstawiać także obrazy i grafiki,
• wyświetlanie kalendarza, zegara albo timera.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl